Domov » Aktuality » Publicita » Tím IA runners beží pre Vás

Tím IA runners beží pre Vás

Publikované utorok, 25 júla 2017


Beh za zdravím, beh pred chorobami, beh pre, beh proti, beh detí, beh dospelých, beh cross, orientačný beh…beh zažíva v súčasnosti veľký boom. Jeho popularita naďalej narastá a našiel si fanúšikov už v každej vekovej kategórii. O jeho priaznivých účinkoch na zdravie ani nemusíme hovoriť. A ak beh spojíme s dobročinnou aktivitou, vtedy sme tu my, odhodlaní prekonať 345 km dlhú trať, aby sme sa spojili pre dobrú vec. Viac o nás a behu sa dočítate v nasledujúcom článku.


Bežíme pre Vás.
Takéto je heslo Implementačnej agentúry MPSVR SR na tohtoročnom štafetovom behu Od Tatier k Dunaju. Pre Implementačnú agentúru MPSVR SR to bude premiérový bežecký ročník na takomto podujatí. Prečo však práve tento beh?

Implementačná agentúra MPSVR SR realizuje s finančnou podporou Európskej únie projekty  zamerané na  sociálne začleňovanie a zamestnanosť. V rámci 3 národných projektov spolupracuje s 560  poskytovateľmi sociálnych služieb, ktorí pomáhajú  viac ako 60 000 osobám ohrozených rizikom chudoby a sociálneho vylúčenia začleniť sa do spoločnosti a  rozvíjať ich potenciál v oblasti zamestnanosti a zamestnateľnosti.  Hlavným zámerom  účasti pracovníkov národných projektov na tomto štafetovom behu je prepojenie myšlienky vyjadriť obdiv, podporu a spolupatričnosť tým, ktorých náročnú prácu  je možné prirovnať k „behu na dlhé trate“. Bežíme pre všetky organizácie, obce a mestá na  Slovensku, ktoré sú zapojené do národných projektov implementovaných našou organizáciou. Dlhú trať odbehneme z Nízkych Tatier do Bratislavy práve pre ich obetavú prácu pre ľudí, ktorí ju naozaj potrebujú. Nebude sa však len bežať. Súčasťou bude aj sprievodná aktivita, v rámci ktorej  navštívime organizácie, ktoré sa nachádzajú na trase behu  a osobne sa im poďakujeme za ich prácu.

Ako povedal štvornásobný olympijský víťaz vo vytrvalostnom behu Emil Zátopek:

„Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů. Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“

Rozhodli sme sa preto bežať a zažiť rovno 345 km alebo inak Od Tatier k Dunaju. Ideme na vlastnej koži zažiť atmosféru štafetového behu. Implementačná agentúra MPSVR SR zostavila pre tento typ pretekov vlastný 12 členný bežecký tím, ktorý nesie názov IA runners. Každý z tímu za víkend odbehne 3×10 km a bude bežať dňom aj nocou v rôznych poveternostných podmienkach a v rozmanitom teréne.  Bežkyne a bežci  sú členovia projektových tímov troch v súčasnosti realizovaných národných projektov:


Terénna sociálna práca v obciach I

Podpora vybraných sociálnych služieb krízovej intervencie na komunitnej úrovni

Podpora opatrovateľskej služby

 

Na štart sa postaví  dvanásť  IA runners , ktorí sú odhodlaní prekonať túto náročnú trať.

Budeme veľmi radi, ak  ich prídete podporiť priamo na trať.

Beh sa uskutoční cez víkend 19. – 20. augusta 2017 so štartom v Jasnej v Nízkych Tatrách a s cieľom v Bratislave na Tyršovom nábreží. Všetky trate, kadiaľ naši IA runners pobežia sú dostupné na webovom sídle organizátora http://www.odtatierkdunaju.sk/index.php/sk/o-preteku/mapa-a-vyskovy-profil-trate

Veríme, že sa táto myšlienka behu na Implementačnej agentúre MPSVR SR uchytí aj do ďalších ročníkov a spoločne zvládneme prekonať aj tie najdlhšie trate.